5 Φεβ 2009

Ψαρόσουπα με ΓΑΥΡΟ είχε το μενού...

Σε γενικές γραμμές ο αγώνας ήταν σούπα, με εξαίρεση το α' ημίχρονο όπου μπήκε η γκολάρα του αρχηγού και υπήρξαν και άλλες 2-3 ευκαιρίες.
Ο Πάοκ μπήκε πολύ δυνατά και προειδοποίησε τον Νικοπολίδη για το τι θα συνέβαινε με το χτύπημα φάουλ του Lino, ο οποίος αγώνα με αγώνα βελτιώνεται συνέχεια.
Ο Ολυμπιακός δεν υπήρχε μέχρι το 45. Στο β' ημίχρονο κράτησε λίγο μπάλα και δημιούργησε κάποιες ευκαιρίες αλλά η άμυνα του Πάοκ ήταν ακόμα μια φορά σοβαρή.

Κατά τη γνώμη μου καλύτερος παίκτης του αγώνα, ο Pablo Garcia που ειδικά στο α' ημίχρονο έκανε ότι ήθελε στο χώρο του κέντρου. Είχε άξιους συμπαραστάτες τον Lino, τον Sorlin και τον Marcos Antonio που στην άμυνα ήταν ο ηγέτης.

Υ.Γ Έχει γράψει ιστορία ο Σωτήρης Μπαλάφας, κατάφερε να πάρει κόκκινη στη διαδικασία των πέναλτι με τον Άρη και χθες με τον Ολυμπιακό πήρε κίτρινη κάρτα ενώ έκανε ζέσταμα...